pondělí 1. března 2021

Ruut a Festivo


...to jsou poslední skandinávské přírůstky u nás doma.  

Deku (přehoz/ubrus) Ruut jsem si pořídila k Vánocům. Je od finské rodinné firmy Lapuan Kankurit a díky podzimní slevě na Terve ten nákup tak moc nebolel. Je to nádherná věc, jak na pohled, tak na dotek. Jsem ráda, že jsem mohla podpořit takovou značku.

Svícny Festivo od Iittaly  (design Timo Sarpaneva) jsem si přála opravdu dlouho. Ten vyšší mi darovala k Vánocům máma, ten menší je vintage a vydražila jsem ho v aukci za 80 Kč. Asi je vám jasné, že z toho mám patřičnou radost. Nejen proto, že byl za hubičku, ale vintage Iittala má vždy o něco větší kouzlo. Není to můj první bazarový nákup finského skla, už mám i karafu Ultima Thule. A to já pak přemýšlím nad historií - komu a kde asi zdobil domov. 
L.

3 komentáře:

 1. Dobrý den, deka je krásná pokukuji po ní už delší dobu. Mohu poprosit jaká barva je ta Vaše, já bych chtěla béžovou a myslím, ž enyní mají jen bílou ?? děkuji moc mhr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, mám právě tu béžovou, je nádherná! Pokud na stránkách Terve není skladem, rádi vám ji objednají přímo ve Finsku, tak to bylo i v mém případě:). Myslím, že pak mají ještě šedou a černou. Lucie

   Vymazat
 2. Krásná deka a perfektně se hodí i k sedačce a polštářkům. Taky se teď snažíme zařídit byt moderněji a tak hledám nejrůznější inspirace na dekorace, nábytek a především také, jak sladit barvy, aby z toho bytu vyzařovala pohoda.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!