úterý 19. prosince 2017

Perníčky 2017

Oblíbené perníčky jsou na mém blogu často vyhledávané. každé Vánoce si na ně musím udělat čas a naše slečna je miluje. Zdobení je její oblíbená aktivita a je pravda, že je v tom rok od roku lepší. Letos krásně nazdobila asi 40 perníčků. Vždy se podívá na ty svoje, pak na ty moje, otočí pusu a praví, že já je mám hezčí. Tak jí na to vždy odpovídám to samé, že já jsem větší, tak mám za sebou víc tréninku, ale ty její jsou pro nás mnohem hezčí a taky žádanější. Všichni v rodině samozřejmě chtějí perníček od ní. My jsme letos perníčky použily i do dárků do školky pro paní učitelky. 

Myslím, že takhle už ty perníky budou vypadat každý rok, protože přesně takhle se mi líbí. Jsou takové pohádkové.

Tip: Dětem se bude lépe zdobit s malinko tekutější polevou a skrz větší otvor v sáčku/zdobičce. Já sama si pak pro přesné zdobení dávám do sáčku vždy jen trošičku polevy, aby se mi dobře zdobilo (viz fotka). Poleva se dá případně i uchovat v dobře uzavřené nádobě, ale vždy se bude nejlépe pracovat s čerstvou. 

L.

8 komentářů:

 1. Lucko, jsou dokonalé! A slečna 100% zdobí lépe než já!Protože tohle opravdu není moje parketa a stale nechapu,jak se to dělá!Krásné Vánoce!

  OdpovědětVymazat
 2. Neuvěřitelná nádhera, Luci! Krásné Vánoce přeji. L.

  OdpovědětVymazat
 3. Krása!!! Hezké svátky.....Ila

  OdpovědětVymazat
 4. Luci, to je nádhera! Máte to obě moc krásné ;) Já mám perníčky upečené, jen jsem se letos ke zdobení ještě nedostala, tak snad to do Vánoc stihnu...:)) Krásné svátky!

  OdpovědětVymazat
 5. Ani ja som ešte také krásne perníčky nevidela.Gratulujem kuchárkam ! Veselé Vianoce želá Marianna

  OdpovědětVymazat
 6. Já se těch Vašich "obrázků" nemůžu nabažit, Lucko! A není to ten těmi překásnými perníčky... Jste fakt holky nejlepší :). Hezké vánoce přeji! Jana

  OdpovědětVymazat
 7. Tak ty jsou opravdu povedené,já zdobím celkem slušně i drobné tvary,zvířátka a to i ty ,,vyloženě vánoční"jako hroch,slepička,žralok,žaba nebo dinosaurus ale ty vaše jako krajkové okraje bych nedala,to musí být opravdu pracné,jste šikovné holky.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!