pátek 7. prosince 2018

Linecké

Nebýval to můj oblíbený druh cukroví, ale čím jsem starší, tím víc ho umím ocenit. Linecké je klasika a skoro v žádné rodině na Vánoce nechybí. Já jsem si udělala recept na míru (původně byl v tomto článku), ale nakonec peču podle Markéty v troubě. První dvě dávky peču na začátku prosince a sní se hned:)). 

Letos jsem díky nejmladšímu taková rozlítaná, neorganizovaná, všechno dělám přerušovaně a ne úplně soustředěně. Vynechala jsem tedy váleček s folkovým vzorem, ale vůbec to nevadí, linecké je stejně nejhezčí úplně jednoduché. Slečna mi nadšeně pomáhala se slepováním a pak jsme se při focení kochaly tím krásným porcelánem s neskutečnými ilustracemi Renáty Fučíkové. Krásně to s tím lineckým ladí a ty motivy jsou pohádkové. Co na něj říkáte?


Porcelán Rosenthal můžete zakoupit třeba ZDE. Já neodolala - a to mám z loňska nový etažér. Ale ono se to užije, protože u nás se servíruje pořád něco. 

L.

7 komentářů:

 1. Linecké máme nejraději :-).fotky jsou luxusní!I.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak už díky tomuto příspěvku jsem si konečně dodatečně vybrala dárek k letošním kulatinám... protože ten talíř je nádherný a bude dělat radost nejen mně, ale i dětem :-) a už jsem si ho stihla i objednat :-) děkuji za tip :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jejda, ten váš recept na linecké byl můj top, hledala jsem tak dlouho a on už tu není a já spoléhala na váš blog a nepřepsala si ho 😭😭😭 Nemohla bych vás o něj poprosit, prosím prosím.... Ten, co na nej dáváte odkaz, znám a podle něj mi to linecke nikdy nevyjde hezké.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veroniko, to je mi moc líto:-/. Já jsem ho prostě smazala a napsaný to už nikde nemám. Zkusím se ještě podívat na Instagram do zpráv, pár lidí se mě na něj ptalo. Lucka

   Vymazat
  2. Jedna dobrá duše mi ho poslala:)).

   250g másla
   3 žloutky
   450g hladké mouky (může být jemná špalda)
   140g cukru moučka
   20g vanilkového cukru
   citronová kůra z 1 středně velkého bio citronu plus 2 lžíce šťávy.

   Žloutky utřeme s cukrem, přidáme máslo a vyšleháme do pěnové hmoty. Přidáme citronovou kůru a šťávu a po částech přimícháme mouku...

   Vymazat
  3. Luci, děkuji moc. Sleduji i IG, takže už jsem si ho od vás hned opsala 👍

   Vymazat

Děkuji za komentář!