pátek 22. června 2018

Oblíbenci k moři

Zrovna jsme se vrátili od moře a já bych se ráda podělila o dva výrobky, které ráda používám.

 Vždy jsem pečovala o svoje vlasy, jsem zvyklá do nich investovat, upravovat je a udržuji určitou kvalitu. Dřív také bývaly hodně dlouhé. Poslední roky dávám pozor i na vlasy naší slečny, protože ta už je má po pás. Díky slunci a soli je z ní během pár dní bělovlasé dítě a já se snažím, aby ta její chlouba, na které si dává záležet, příliš neutrpěla na kvalitě. Samozřejmostí jsou šampony, masky a olejíčky, ale na dovolenou vždycky koupím i něco zvláštního. Kamarádka mi zrovna poradila bezoplachový kondicionér Milk Shake ve spreji a já ho zkusila, protože na mě vykoukl při objednávce na Notinu. Za prvé, voní jako vanilkový dortík, což já sice úplně nevyhledávám, ale četla jsem na to kladné ohlasy a u dětí bude mít jistě úspěch (jako měl u nás). Ale hlavně se dá použít i na suché vlasy před koupáním v moři, při rozčesání, zaplétání vlasů. Měla jsem ho s sebou i v tašce na pláži. Celkově má skvělé recenze, tak snad se tenhle tip bude některé z vás hodit.

Nám se ještě osvědčilo vlásky zaplést do copu, což je jistě trochu ochrání a samozřejmě to i hezky vypadá. Je to ale hlavně šikovné, protože pracně rozčesávat dlouhé, prosolené a zacuchané vlasy bych nechtěla. 


Druhý výrobek je už roky moje stálice. Piz Buin Allergy (včetně verze na obličej) je první opalovací krém, který snesu na těle a nikdy nezklame. Díky němu se mi nestane, že bych se spálila, přičemž necítím potřebu často přemazávat. My jsme všichni tři fototyp I-II, používáme faktor č.50 a potrpíme si na stín. Máme samozřejmě i klobouky a UV trika a uvědomujeme si, že sluníčko ve větší míře není přítel. Když na pláži vidím, jak se někdo smaží do fialova, je mi do pláče. Všudypřítomná spálená těla mi připomínají dětství, kdy jsem to u moře pokaždé odnesla, několikrát s ošklivou sluneční alergií.

Naše generace už je v tomhle směru víc uvědomělá a snad už i víme, že móda, kdy se po dovolené předvádělo pracně "vymakané" opálení, je už dávno pryč. Někdo navíc chytne jako čokoláda po dvou procházkách městem, jiný se hned spálí. Já jsem jako dospívající čelila posměšným komentářům, teď v dospělosti jsem ráda, že moje pleť nevypadá stará a nemám pigmentové skvrny. 


Máte nějaké oblíbené letní produkty? Já bych ještě přidala pořádné brýle, stylový slamák a slušivý kaftan:).

L.

2 komentáře:

  1. Děkuji za tip na kondicionér, taky jsem ho dcerce pořídila a vypadá moooc dobře. Dana

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě se bude hodit, už jen to rozčesávání s ním jde mnohem líp! A vlasy jsou po něm pěkně jemné. Hezké léto!

      Vymazat

Děkuji za komentář!