středa 16. listopadu 2016

Podzimní hogo fogo koláč

Už minimálně měsíc na mě z Instagramu lezou naprosto dokonalé jablečné koláče. A to bych nebyla já, abych to nechtěla zkusit také. Mám svůj oblíbený, který je nahoře ozdobený jenom jablíčky, což jste mohli vidět už kdysi dávno někde na blogu. Chtěla jsem ale zkusit ještě nějaký recept a nový styl. A když nevím, tak místo toho, abych hledala něco neosvědčeného, obvykle napíšu Marcele z Pradobrot. A samozřejmě recept měla. 

Jablečný páj jsem pekla také na formu s průměrem 30cm. S těstem se skvěle pracovalo, takže jsem si mohla dovolit vykrajovat motivy a zaplést i copánek na okraj. Na mřížku jsem se musela podívat na Pinterestu, protože to bych bez  návodu nedala:).

A jsem hlavně ráda, že je krásný i po upečení.

L.

12 komentářů:

 1. No to je hotové umělecké dílo- tleskám a prosím kousek na talířek na ochutnání, jistě bude tak skvělej jako je krásnej.Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, děkuju! Ještě je tu dobrá půlka:). Je opravdu moc dobrej. Jen jsem vynechala to máslo do náplně, už jsem neměla. A nemusí být.

   Vymazat
 2. Luci, ten je tak krásný, že je ho snad škoda jíst :o) .... Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem do něj zakrojila docela v pohodě:-D. Díky, Marki!

   Vymazat
 3. Vypadá nádherně, skoro je škoda ho jíst. Nedávno jsem dělala podobný a jsou luxusní!
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jablka se skořicí, to je prostě skvělá kombinace!

   Vymazat
 4. Vizuálně nádhera a myslím, že chuťově si s tímto dojmem nezadá! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je moc dobrý, opravdu, jen na to běžné pečení mám radši, když je nahoře míň těsta:). Lucka

   Vymazat
 5. Už dlouho hledám recept na jablečný koláč a myslím, že jsem ho našla! ;-) Mohu se zeptat, kde se dají sehnat razítka na tyhle úžasné lístečky? Děkuji, Z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, já jsem vykrajovátka koupila v obchodě s domácími potřebami Vzor. Ale když zadám do Googlu "vykrajovátka lístky", vyjedou taky;-). Lucka

   Vymazat

Děkuji za komentář!