Zářijová giveaway s Mámami

úterý 15. září 2015

Slíbila jsem další giveaway a je tu!:)

Tentokrát vám mohou udělat radost dárky od Mámami

Už jsem tu psala, že fandím milým projektům a pracujícím maminkám, které mají odvahu s něčím začít. To se týká právě i tří maminek, které stojí za obchodem Mámami a vybírají do něj české, poctivé, kvalitní a krásné věci nejen pro vaše děti, ale i pro vás.

A co jsem vybrala? Všimla jsem si, že se mým čtenářkám líbily šedé polštářky s obláčky, tudíž tady je máte...No a mně se ještě moc líbila tahle zástěra. Já mám ráda, když to hospodyňkám sluší a třeba i při pečení mají šmrnc:)).A jak jistě tušíte, podmínkou bude nějaký úkol. Vlastně dva. 

Ten první bude "olajkovat" Facebook Mámami. Lajkovací soutěže nejsou můj styl a nechtěla bych to po vás, kdybych nechtěla tyhle tři maminky podpořit ve své práci. Tak to tak prosím berte taky:).

A jako druhý úkol mi napište, co pro vás kdy maminka udělala pěkného. A teď opravdu myslím "DIY" - vytvořila, ušila,... Prostě něco, na co máte milou vzpomínku. Já vzpomínám na draka, který sice vůbec nelétal, ale byl tak krásně namalovaný a nazdobený. Vzpomínám na nábytek do domečku pro panenky, který máma šila tajně po nocích, aby mě s ním mohla ohromit o Vánocích a já si lámala hlavu s tím, jak je možné, že Ježíšek umí ušít sedačku pro bárbínu:). Vzpomínám i na šílené pletené svetry, na všechny ty oblečky pro panenky, ale i na to, jak jsme společně tvořily dárky, pekly cukroví, malovaly vajíčka... Máma mi dala hodně vzpomínek na dětství. A pokud na nic nemůžete přijít, tak třeba máte nějakou jinou pěknou vzpomínku na maminku nebo na chvíle s vašimi dětmi...

Giveaway potrvá do úterý 22.9. do půlnoci. Poté s Emou vylosujeme dva výherce a ten první si může vybrat, kterou věc by si přál:).

Nezapomeňte přidat kontakt (email).

(Foto je vypůjčené)

L.

41 komentářů

 1. Kontakt na mě máš:o) chci tu zástěru:oD
  A moje maminka jako správná soudružka v 80. letech šila a pletla oblečení. Měla jsem jako dítě krásnou jarní bundu se štaflíkem a špagetkou a zimní s Káťou a škubánkem. A pletla mi svetry, ale ty jsem nesnášela, protože kousaly a navíc měly hrozně velký průramky (aneb frčely tenkrát takovýty netopíří rukávy). O Velikonocích jsme barvily vajíčka, na Vánoce pekly cukroví a mamka vždycky napekla tak 20 druhů, protože prostě chtěla každému upéct to, co mu chutná:o)

  OdpovědětVymazat
 2. Mamča mi jako malé šila co se dalo, papučky, pantofle, kabelku, spoustu oblečení, noční košili (měly jsme ji ze stejné látky), zimní bundy (vždy jsem si mohla vybrat barvu jakou chci a jak je spolu zkombinovat). Byla jsem jediná holka, tak mi dávalo co mohla a později i spoustu svého oblečení. j.jersakova@seznam.cz
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 3. Mě maminka ušila mooc a moc věcí když jsem byla malá , moc mě bavilo jí pomáhat se šiťím šatů na krasobruslení , dnes vím že u toho na tom stoletém stroji potila krev .. A kdybych měla něco vybrat ? To nej ? Asi sukynka a takove balonove rukavky na karneval z organzy, něco ve stylu sněhurka, nosila jsem to tehdá všude :) anicka.jaskova@gmail.com
  Anička

  OdpovědětVymazat
 4. Na jeden maškarní bál mi ušila kostým muchomůrky, včetně "kloboučku", který jsem odmítala celý ten den D nosit. Což mi je teď líto. Jinak šila hodně povlečení, kapsáře. Je to samouk - pokus omyl - stejně jako já. O to víc si toho cením :) Svátky jsme trávili tradičními věcmi, jako ostatní. Ale celkově u nás byl, a doteď je, větší kreativec tatínek.
  veronikamachurova@gmail.com

  Veru
  PS: moc se mi líbí už jen to, že každá se nad tím, co pro ni maminka udělala, zamyslí! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak mě také maminka ušila, upletla či uháčkovala spoustu věcí.Nejvíce si vzpomínám na krásné červené šatičky s točivou sukní, které jsem odmítala sundat i na spaní :-) Je vyučená švadlena, takže i pro mé dcery občas šije a jsem ráda, že pak mají svůj originál od babičky..
  Bára Pinosova.B@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Krásná giveaway, musela jsem se nad tím zamyslet a zavzpomínat ♥ Nejlepší byl asi kostým víly Amálky, který jsem měla na maškarním plese. Myslím, že ji s tím pomáhala moje babička ( švadlena ) protože mamka nebyla tak zručná :)

  Andrea ( deermeadowcz@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 7. Já nejvíc vzpomínám na adventní kalendář - byl to stromek našitý na látce, která se vždycky pověsila na dveře a na stromečku byly přišpendlené balíčky s minidárky ( lízátko, ořezávátko, sponka...). Hrozně nás se ségrou bavilo ohmatávat balíčky a hádat, co to bude :-) A pak na kostým muchomůrky, se kterým jsme vyhrály první cenu na karnevalu.
  Děkuju, je hezký udělat si čas a zavzpomínat, M.
  piece.of.north@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 8. Maminka šila a pletla pro mě i sestru. Prakticky jsme neměly nic koupeného.
  Ale největší radost nám udělala vždy z masek na maškarní. To jsme si mohly vymyslet cokoli a ona to zvládla tak, že jsme vyhrály vždy cenu za masku :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Moje mamča taky pletla, šila, přešívala... Ale nejvíc vzpomínám, když jsem, myslím,ve třetí třídě, den před vysvědčením a zároveň odjezdem na hory probrečela. Rodiče si mysleli, že se bojím známek, až nekdy v noci, jsem se přiznala, že mám hrozný strach, že můj milovaný plyšák Miška (s měkkým i je to správně) na horách nastydne. A tak chudák máma, kromě balení kufrů a smažení řízků ještě zasedla a Mišce upletla čepici s bambulí :) Díky, mami...
  kacmala@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Když jsem byla malá, tak nám třem sourozencům mamka našila šusťákové bundy, co se přetahovaly přes hlavu, Všechny byly stejně barevné, ale protože jsem byla jediná holka, tak aby mi tu bundu něčím vylepšila, tak mi tam vyšila rodinku. Jak nerada jsem se jí vzdávala, když jsem vyrostla :D

  OdpovědětVymazat
 11. To moje máma na mě moc času neměla. Řekla bych, že hezký vztah spolu máme až teď, když je mi 30 a víc... dokázala jsem ji přijmout takovou, jaká je. Proto se snažím být tou nejlepší mámou svým dětem, aby měly na co vzpomínat. Možná to někdy až přeháním a dopřávám jim víc, než bych měla, ale tak nějak si na nich vynahrazuji svoje dětství, i když se to nemá :-) A stránky Mámami jsem doted vůbec neznala, holky vyrábí krásné věci! Takže díky, Luci, za tip!

  OdpovědětVymazat
 12. Moje maminka neni zrovna clovek, ktereho by bavily rucni prace. O to vic dnes ocenuji, ze mi nekolik kousku, ktere tehdy nebyly k dostani, vlastnorucne usila. co mi ale predala, bylo jeji kucharske umeni. Nechavala me michat, krajet a objevovat kouzlo vareni uz odmalicka a to i pres tu spoust, kterou jsem ji v kuchyni casto udelala. Jsem ji za to vdecna dodnes a snazim se tak vest i svoje deti. Podporovat je a povzbuzovat.
  mirka.matuskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Stále u nás hrčel šicí stroj a nebo ťukaly o sebe jehlice, listovalo se německými Burdami :-) To, co se tehdy nedalo koupit, tak mně mamka ušila a že toho bylo. A vlastně šije do teď...jsem jí za to moc vděčná! Jen teď nevím, podědila jsem její starý šicí stroj, tak mně nejspíš chtěla naznačit, ať si ty moje výmysly realizuji sama :-)
  Mámami už sleduji nějaký čas a obdivuji.
  Veronika, v.veronika25@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Nejkrásnější bylo, když mi máme ušila polštářek a peřinku do kočárku spolu se zavinovačkou. Jako dítě jsem si s tím prohrál několik týdnů a dodnes mám tuto soupravičku schovanou :)

  OdpovědětVymazat
 15. Ceny jsou moc krásné. Moc se mi líbí hlavně polštářek. Mamka mi toho hodně šila a pak i pletla. Nejvíc si pamatuju - šaty jako pro princeznu na karneval, pak taky háčkované "dlouhé blond" vlasy na karneval a svetr a jeho netopýří rukávy. A i teď mi ještě háčkuje dečky :-) Díky ní a vlastně i oběma babičkám mě ruční práce taky baví :-)
  Věrka
  verka-zmurka@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj Lucko, moje mamka mi vždy k narozeninám pekla výborné dorty - zpravidla byly lentilkové :) Taky si vzpomínám na krásnou červenou kolovou sukni a společné pěstování ředkviček, hrášku a jiných dobrot :)

  PS: Děkuji za podnět ke vzpomínání! Když to vyjde, ráda bych polštářek :)
  petrasnedorfova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Nejkrásnější vzpomínky mám na Vánoce, na chvilky, kdy jsem už jako malá holčička pekla s maminkou skoro 20 druhů cukroví, měla vlastní zástěrku (kterou dneska nosí můj chlapeček, když pomáhá mně :-) ), na její perníkovou chaloupku, kterou každoročně pekla a bez které by Vánoce nebyly Vánocemi (dávala do ní žárovičku, aby ve tmě svítila a my s bráchou chodili tajně rok co rok v noci zapínat). Díky mamince Vánoce zbožňuju doteď, mám k nim blízký vztah. Vyráběla mi hodně dárků - hlavně šitých, nezapomenu na obrovského šitého psa (no, byla to spíš žížala :-) ), který potom zůstal ležet u babičky na podlaze a "vyrostla" na něm všechna vnoučata :-).

  kontakt: michaela.pr94@email.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Krásná soutěž!
  Já vyrůstala v době, kdy tzv. DIY bylo součástí běžného života. Mamka s babičkou nám upletly spoustu svetrů, čepic a šál. Já později sedávala s mamkou u televize a pletly jsme spolu. To bylo na základce. Taky mamka občas něco ušila podle střihu z Burdy. Taťka taky uměl šít na šicím stroji, ušil třeba koženkový obal na lyže a lyžáky. Jinak se běžně štupovaly ponožky, dnes to chytnu a vyhodím. Ještě si vzpomínám, že se různě zavařovalo, dělaly marmelády, domácí sirupy - a já to tehdy nesnášela a užívala si u kamarádek kupované :-) Nedávno učila moje mamka mé děti háčkovat, takové hezké předávání dovedností :-)
  Hezký den,
  Kamila
  Rolencova.k@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Moje maminka na nás se segrou hodně šila, měly jsme kalhoty, bundy, šaty....nej vzpomínku mám ale na froté, pruhované šaty, které jsme měly všechny tři, tedy i mamča...pamatuju si,jak jsme šly na procházku a všechny měly stejné šaty, mamka se segrou si hrdě vykračovaly a já 5 metrů za nima:-) Zrovna jsem měla období, kdy ať rodiče udělají cokoliv, všechno je prostě trapnýýý...no teď na to moc rády vzpomínáme a šaty má mamča pořád schované:-).........moc by se mi líbil mráčkový polštářek, ale i se zástěrkou by jsme nadělaly spousu parády:-)

  OdpovědětVymazat
 20. Nase maminka nam šila pletla, kousky to byly krasne, jako holky jsme se ucily se sestrou plest i sit ale uz se tomu ja nevenuju - bohuzel...co bych dnes dala za umeni sit...sestra se vratila k pleteni a loni nas obdarovala salou a cepici super darky. A ja se snazim nasi princeznu vest k DIY a spoustu veci se ucim s ni :-). Krasna soutez, diky Lucie. Silvia.kurtova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Moje mamka dřív hodně šila. Pamatuji si třeba na kostým klauna, který jsem měla já i bratr, každý v jiné barvě :), pak taky nějaké šaty a sukně. Taky hodně pletla a háčkovala, ale to jsem dřív moc nenosila :) naposled je nedávná situace, kdy jsem od ní dostala pletený svetřík pro syna, až ho ponesem z porodnice, ale narodil se jen s 2,5 kg, takže v něm pěkně plaval, ale oblékla jsem mu ho, aby měla radost :)
  Nei-T@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Moje maminka také hodně šila a dělala nám kostýmy na maškarní, byli jsme za mochomůrky :D. Taky hodně pekla (a peče dodnes), vždycky jsem měla skvělý narozeninový dort...a email znáš ;)

  OdpovědětVymazat
 23. Pamatuji se, že mamka mně a bratrovi pletla svetry. Ráda však vzpomínám na moji, téměř slepou babičku, která pletla ponožky různých barev a obdarovávala jimi celou širokou rodinu na narozeniny, Vánoce, jen tak pro radost... Babička před 6 lety zemřela, ale kdysi upletla několik párů pidi ponožek. Ty dnes dávám mé čtyřměsíční dceři a s láskou na moji milovanou babičku vzpomínám :-) radka05@email.cz

  OdpovědětVymazat
 24. Moje maminka není zrovna dvakrát šikovná na ruční práce, ale když jsme byly se sestrou malé, pár kousků nám s láskou také upletla. Takhle jednou, za dlouhých zimních večerů dala dohromady pro moji sestru krásný růžový svetřík. A protože opravdu nebyla moc zručná, dala jej mojí babičce na "dodělání" (zapravení rukávů apod.). Moje milá babička, která stejně jako babička v předchozím komentářu plete ponožky, si myslela, že je to jen materiál na ponožky a dílo bylo během pár minut rozpáráno :( mamka to obrečela - nedivím se:)

  OdpovědětVymazat
 25. Máma toho pro mě udělala tolik, že nevím, kde začít.
  Šila mi odmala oblečení, zútulňovala starý nábytek, protože nebylo na nový (malovala, šperkovala, tapetovala), šila mi kostýmy na karnevaly, pletla čepice a svetry...Až teď, když jsem mámou, si ještě víc uvědomuju, jak úžasnou mám mámu ♥
  adamova@volny.cz

  OdpovědětVymazat
 26. Moje mamka byla a je stále na ruční práce úplně levá. Ale ráda vzpomínám na společné pečení, hlavně papouškův dort jsem jako dítě milovala. A taky jsme se pořád spolu hrabaly v hlíně, to byly naše oblíbené chvilky. Dodneška na to ráda vzpomínám! adelka.martincova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 27. Moje maminka nebyla nikdy tvořivý typ a pokud něco pletla nebo dokonce šila, bylo to spíš ze zoufalství nad nabídkou obchodů v době mého dětství.. Ale ještě za svobodna vyšívala a její vyšívaný vánoční ubrus používám dodnes pod vánoční stromek. Jednou ale mě a mé sestře dala nádherný dárek - byla těhotná s nejmladším bráchou, stavěli s tátou dům a počítali každou korunu a tak se svou sestrou vyrobily - ušily a upletly - oblečky na velké panny, byla toho hromada. Dodnes vidím kolovou červenou sukni s bílými puntíky a žíhaný zavinovací svetr, s pannou v tomto outfitu jsem dokonce na fotce, proto mi asi nejvíc utkvěl. Mamka byla nešťastná, že nám toho nemůže moc koupit a přitom nám to udělalo takovou radost..Teď když mám sama dceru a oblečky na panenky jí slubuju už několik měsíců, jsem z toho maminčina dárku celá dojatá. milena.vasatova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 28. Je krásné číst jak jsou všechny mámy šikovné, já nic vyrobeného neměla nebo si na to nepamatuji, ale mám v živé paměti jak šila, pletla, vyšívala oblečení pro mladšího bráchu :-) desejka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 29. Mamka na mě i na bráchu hodně šila, takže různý šatičky, trika apod. Ale co si opravdu pamatuju je, jak jsem si vzpomněla na karneval, že chci jít jako poměnka. A mamka přes noc spíchla šaty a já opravdu byla poměnka. A pořád pro mě něco dělá. Třeba její pečený čaj! Vychlazený je luxusní! michaela.kankova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Moje maminka mi ušila oblečky (až teď jako dospělá a ráda tvořící pro své děti oceňuji to šití MINIoblečků) na moji první Barbie (byla jediná a dostala jsem ji jako vysněnou až ve svých 13 letech :-D - jiná doba...), ušila mi k ní i saténový potah na kartonový základ postýlky, s přehozem i polštářkem. To vše mám u nich stále schované a hraje si tam s tím už moje malá dcerka. Ráda pošlu i fotku mé milé vzpomínky, která se bude určitě dále v rodině dědit... :-) ivana.poschlova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Moje maminka nám od mala šila a pletla,vzpomínám na krásný svetr, který pletla do noci,
  abych si ho mohla vzít na první lyžák.A nedávno mi ušila módní chevron polštář:-)
  misadankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 32. Lucko,
  také nemám a neměla jsem zručnou maminku na ruční práce .
  Ale co je její vášeň - vaření a dodnes podle ní dělám třeba úžasný bramborák :-)
  Sama se snažím plnit svým třem dětem jejich přání !
  Ilona.Rezaninova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 33. jéé, ještě to stíhám :-) Moje maminka byla a je pořád hodně kreativní a šikovná. Tvoří pořád a neustále zkouší nové věci. Pamatuju si, že mě jako dítě často zastavovali na ulici cizí lidé - protože nám maminka šila oblečení. Oblečení, které bylo originální, kreativní a jaké se tenkrát v obchodě sehnat rozhodně nedalo. Vzpomínám si třeba na krásnou zimní bundu, super střih, krásná barva a výšivka - ani dnešní Next by se za ni nemusel stydět :-) A i když jsme na začátku bydleli v paneláku, tak i doma jsme to měli kreativně udělané, pamatuju si třeba handmade sedačky... Jsem opravdu šťastná, že jsem kreativitu po mamince podědila :-) Krásný den, Veronika, verdah@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Hezká dárkorozdávačka, děkuju! Moje maminka na ruční práce moc není, ale když bylo třeba, šla do toho! Když mi bylo asi deset (a mojí sestře pět), ušila nám na hody stejné sukýnky a jednoduché halenky – bílý puntík na růžovém podkladu. Na fotkách to vypadalo moc pěkně a to noční trápení nad šicím strojem za to určitě stálo. :-) (hanajanisova/zavináč/gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 35. Ahojky, Díky za krásnou GA 💟
  Moje máma moc zručná nebyla, možná na to ani neměla čas. ... ale babička pletla teplé ponožky a papuče. 😊
  Přeji krásný den, Štěpka, balkova. S@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 36. U nás byla na šití babička, která se vyučila v luxusním prvorepublikovém salonu. Občas si na mě s mamkou vymyslely strašlivý modely, nad kterými se rozplývaly, a já tiše trpěla. Měla jsem empatii a chtěla jim udělat radost, tak jsem ani necekla, ale tak nějak od školky máme s mamkou jiný vkus... Přidám ale i něco pozitivního. Jednou jsme v parku nasbírali kaštany a vyrobili z nich zvířátka. Z nějakýho důvodu je to jedna z mých nejvýraznějších ranných vzpomínek. Jsem zvědavá, co si ze všech těch věcí, které pro Erwína dělám, bude jednou pamatovat on... kusanec.cz(at)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. V rukodělných záležitostech nesahám své mámě ani po kotníky, i když se fakt snažím. Hodně mi šila a pletla, ale to dělalo spousta maminek. Ona ale šila a pletla i minioblečky na mou milovanou panenku... farbakl@yahoo.com

  OdpovědětVymazat
 38. Lucko, díky za GA. Moje máma mi velmi často šila oblečení. Ale ještě raději vzpomínám na pečení a vaření s mojí babičkou.Na ty naše kulinářske speciality a výtvory, na kterých jsme si vždycky všichni pochutnali
  Anet (patikova.aneta@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!